איטום גג מרוצף – איך אוטמים, וכמה זה עולה?

לפני שנדבר על ריצוף, חשוב לדעת כי גגות שטוחים ניתן להקים בשתי שיטות מרכזיות. שיטה אחת מתבססת על גג יצוק ללא ריצוף. שיטה אחרת, מבוססת על הקמת ריצוף על הגג, בהקמת פנטהאוז, דירת גג וכדומה. חברת איטום מסבירה כי יש הבדלים מאוד יסודיים בין צורת האיטום של גגות לא מרוצפים, לבין צורת האיטום של גגות מרוצפים. לדוגמא, גג מרוצף לא ניתן לאטום על ידי שימוש בזפת. על גבי ריצוף לא ניתן להקים יריעות ביטומניות בדומה לקיים בגג לא מרוצף. מה שנדרש זה איטום ללא זפת, בשיטות מקצועיות ומתחת לריצוף. נסביר בשורות הבאות איך אוטמים וכמה זה עולה. 

תהליך איטום הגג – שלבים חשובים 

מומחים של חברת איטום מסבירים כי ישנם כמה וכמה שלבים חשובים, הנדרשים בכל איטום של גג מרוצף. אם מנסים לזרז את הביצוע או מוותרים של שלבים שונים, התוצאה תהיה איטום לקוי ובעיה של נזילות בכל חורף. תהליך האיטום מתחת לריצוף כולל שלבים חשובים כגון: 

  1. הסרת ריצוף קיים אם ישנו – אם מחדשים איטום בגג קיים, יש צורך להסיר את הריצוף. במידה והגג לא נמצא בשימוש ורוצים לבודד אותו ניתן לנקוט בשיטה של גג הפוך. כאן בשכבה החיצונית ביותר מניחים חצץ ומלמטה מניחים יריעות בידוד ויריעות ביטומניות. במידה ורוצים שהריצוף יהיה רגיל ושגרתי, יש להסיר אותו על מנת לבצע את פעולת האיטום כמו שצריך. 
  2. חישוב זויות ושיפועים – שלב מאוד חשוב הוא ביצוע של זוויות ושיפועים. חיוני לתכנן את האיטום כך שהגג יהיה מיושם בשיפוע מיטבי ותקני. באמצעות השיפוע הזה, לא יצטברו שלוליות על הגג, גם בחורפים גשומים. השיפועים יובאו בחשבון תוך התייחסות לגודל הגג ולמבנהו הכולל.  
  3. תכנון מרזבים ואיטום תואם – באיטום, יש להתייחס לנקודות תורפה, שהם נקודות יציאה של מים, במרזבים ובפתחי ניקוז. אלה המקומות שבהם נוצרות תקלות אם לא מבצעים עבודה אפקטיבית. 
  4. בחירת שיטת איטום אפקטיבית על פי שטח הגג ומבנהו – דרך מקובלת מאוד נעשית על ידי יריעות ביטומניות מתחת לריצוף. שיטה מתקדמת ואיכותית עושה שימוש ביריעות ועם ניקוז כפול.  
  5. יישום האיטום בשיטה מקצועית – ולאחר מכן הקמת הריצוף החדש. 
  6. בדיקת איטום בשיטת ההצפה – תוך כדי התהליך, יש לבצע בדיקה כוללת של איכות הביצוע, בשיטת הצפה. הקפדה על כך מבטיחה את התוצאות הטובות ביותר. 

במה תלוי מחיר איטום של גגות מרוצפים 

כאשר אתם פונים אל חברת איטום, הצעת המחיר של איטום הגג המרוצף תלויה בגורמים שונים. 

  1. שטח הגג – כמקובל בפרויקטים קבלניים, גם איטום מתומחר לפי שטח הפרויקט. 
  2. שיטת האיטום – המחיר מתבסס על שיטת האיטום שתיושם. 
  3. מורכבות הביצוע – במידה וישנם אלמנטים שונים על הגג או מורכבות אחרת, זה משפיע על מחיר הפרויקט. 
  4. מקצועיות ומוניטין – עלות העבודה מבוססת על מקצועיות ומוניטין.