איך להזמין את המצבה?

October 01 2022spiderus_admin

אם אדם קרוב ויקר לכם נפטר, אין ספק כי מדובר על דבר קשה ביותר. לאחר פטירת האדם, קרוביו עסוקים בדברים החשובים העומדים על הפרק שהם: הקבורה של האדם בלוויה מסודרת וכמובן, ישיבת שבעה על האדם. לאחר שקרוביו קמים מהשבעה, הם נדרשים לבחור עבורו מצבה, אשר תנציח אותו. בחירת המצבה ובנייתה צריכים להתבצע עד השלושים לפטירתו של האדם. בכדי לבחור מצבה מתאימה, חשוב מאוד לבחור קבלן מצבות אמין ומקצועי, שידע כיצד לסייע לכם לבצע את הבחירה הקשה העומדת על הפרק, בצורה הטובה ביותר.

שיקולים בבחירת מצבה

חשוב לדעת כי לבתי הקברות יש תקנות והנחיות שונות, כך שראשית כל, עליכם לברר מה בית הקברות שבו בחרתם לקבור את האדם, מאפשר ומחייב. ישנם בתי קברות המאפשרים רק מצבות העשויות גרניט או ברונזה, ישנם כאלה שמאפשרים רק מצבות שטוחות ועוד. טרם אתם בוחרים את המצבה הרלוונטית, אין ספק שחשוב שתדעו איזה סוגים של מצבות מותר להכניס לבית העלמין המדובר ורק אז תפנו לקבלן המצבות.

שנית, עליכם להגדיר מראש את התקציב הרלוונטי עבור המצבה. חשוב כמובן לבחור בונה מצבות אמין אשר ניתן לסמוך עליו שהוא יבנה לכם מצבה במחיר נוח שתואם את סוג המצבה הנבחרת ולא במחיר יקר יותר שלא באמת תואם את סוג המצבה.

שלישית, עליכם להחליט מאיזו אבן אתם רוצים שהמצבה תבנה וכן, איזה כיתוב המצבה תכיל. אם אינכם יודעים במה לבחור, כמובן שתוכלו להתייעץ עם קבלן המצבות. אפשר לבקש ממנו את תיק העבודות שלו בכדי לראות סוגים שונים של מצבות שבנה ולקבל רעיונות.

מגוון סוגים של מצבות

אם אתם מחפשים מצבות בראשון לציון, חשוב מאוד שתדעו כי אבני מצבה יכולים להיות עשויים מחומרים שונים לרבות גרניט, שיש, צפחה, אבן חול, ברונזה או מגוון חומרים דומים אחרים. אבן חול איננה מחזיקה מעמד כמו שאר החומרים ועל כן, אם אתם מעוניינים באבן שתשרוד לעוד שנים ארוכות, אבן החול היא לא הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

אנשים אשר רוכשים מצבות לא פעם בוחרים בשיש, גרניט או ברונזה וזאת מכיוון שמדובר על חומרים עמידים ואיכותיים אשר יכולים לעמוד בתנאי מזג אוויר קיצוניים ומעבר לכך הם קלים לשמירה ותחזוקה.

גרניט, שיש, אבן חול ואבני צפחה מגיעים במגוון צבעים, כאשר האבן האסתטית ביותר היא השיש וזאת בשל מגוון הדוגמאות אשר יוצר השיש באבן. לעיתים קרובות צבע מסוים יהיה יקר יותר מצבע אחר ועל כן חשוב לשים לב לכך.

חריטה על מצבה

חשוב מאוד לזכור כי חריטה על המצבה יכולה לדעוך עם הזמן. חריטה באבן חול דוהה מהר יותר מאשר חריטה בגרניט. בבתי עלמין ישנים ניתן לראות כי המצבות הדהויות והאפורות עשויות בדרך כלל מאבן חול והכתובות שבהן כמעט ונעלמות לחלוטין ועל כן, חשוב מאוד לבחור בחריטה איכותית ובאבן שעליה חורטים וזאת בכדי שהחריטה תחזיק מעמד בצורה טובה לאורך זמן.

הגודל והצורה של המצבה

בית העלמין עשוי להסדיר את הגודל של המצבה, יחד עם זאת, הצורה של המצבה תהיה תלויה בכם כאשר חלק מהאפשרויות של צורת המצבה הן: מצבות שטוחות, מצבות קיר, מצבות זוגיות שהן עבור זוג שקבור בחלקה משותפת ועוד.

Share:

netanyabasketball.co.il

הישארו מעודכנים